Hallgatói portál
Hírek
Beszámoló a TKP2021-NVA-10 Nemzetvédelem, nemzetbiztonság alprogram projektnyitó rendezvényről
A szakmai nyitó rendezvény célja volt, hogy helyet és alkalmat teremtsen a szakmai kapcsolatok ápolására, új együttműködések kialakítására, elősegítve az eredményes kutatómunkát a projekt megvalósítása során. A megvalósításban részt vevő Mérnöki Kar, Műszaki Informatikai Kar, Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar, valamint a Gazdaságtudományi Kar illetve a Zalaegerszegi Egyetemi Központ kutatóival együtt az alábbi intézmények, cégek képviselői vettek részt az eseményen:
- Magyar Honvédség, Modernizációs Intézet, HAVARIA Laboratóriumi Osztály
- Rotors & Cams Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt.
- Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar
- GAMMA Műszaki Zrt.
- Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
- Miniszterelnöki Kormányiroda Védelmi Fejlesztésekért Felelős Kormánybiztos Titkársága
Védelmi Innovációs Divízió - Artifex Szimulációs és Kiképzési Rendszerek Kft.
- BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Veszélyes Üzemek Főosztály
- Készenléti Rendőség - Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztály, Felderítő Osztály
A pályázat projektmenedzsere, Fehérvölgyi Szabolcs köszöntötte a résztvevőket, majd ezt követően a hivatalos megnyitót Dr. Gelencsér András rektor úr tartotta meg. Dr. Kovács Tibor (Radiokémiai és Radioökológiai Intézeti Tanszék-tanszékvezető), a projekt szakmai vezetője bemutatta a Pannon Egyetem kutatócsoportjait, majd Dr. Háry András (ZalaZONE Ipari Park ZRT vezérigazgató; Rheinmetal Hungary Zrt., igazgatósági tag) „A ZalaZONE Ipari Park tevékenységének fejlesztése a védelmi ipar igényeinek figyelembe vételével” című előadása következett.
A program - 3 különböző szekcióban - workshop jellegű beszélgetéssel folytatódott, mégpedig a projekt 3 fő kutatási területének megfelelően. A munkacsoportok kiváló alkalmat adtak arra, hogy az egyetemünkkel kapcsolatban álló kutatók egymást is megismerhessék, illetve elmerüljenek a kutatási ötletek részleteiben is. A megbeszélések eredményeként egyrészt számos jövőbeli együttműködés körvonalazódott, amelyekben a versenyszféra, illetve a nemzetvédelmi szféra intézményei által a munkacsoportokban felvázolt problémákra együttműködve fogjuk a szállítani a megoldást – akár további jövőbeli projektek keretében.
A sajtóközlemény PDF formátumban is elérhető.
„A TKP2021-NVA-10 számú projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a 2021. évi Tématerületi Kiválóság Program pályázati program finanszírozásában valósult meg.” |